Miś szumiś

Miś szumiś to potoczna nazwa wszelkiego rodzaju szumiących zabawek dla najmłodszych dzieci. Prym wiodą zwłaszcza pluszaki w kształcie misiów (stąd polskie określenie „szumiś” lub angielskie „whisbear”), ale nie tylko. Mają one wiele wspólnego z zabawkami z pozytywką, jednak zamiast popularnych dziecięcych melodyjek, usłyszymy z nich jednostajny szum.

To nie żaden błąd czy fabryczne uszkodzenie, wręcz przeciwnie – ten szum może być ogromną zaletą, a rodzice płacą za niego spore pieniądze! Dlaczego? Jak to działa? Jaki miś szumiś jest najlepszy i w jaki sposób go wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, a wszystko stanie się jasne.

Co to jest miś szumiś?

Jak wspomnieliśmy, dobry miś szumiś to pluszowa zabawka, wewnątrz której ukryty jest głośnik. Sam pluszak musi być miękki i bezpieczny dla dziecka, bez elementów, które niemowlę mogłoby połknąć. Jeżeli zaś chodzi o głośnik, wydaje on z siebie jednostajny szum. Najlepiej, byśmy mogli ustawić jego głośność – kiedy kładziemy pluszaka na szafce czy w innym miejscu pokoju, możemy ją zwiększyć, natomiast kiedy dziecko ma maskotkę blisko głowy, należy ściszyć wszelkie dźwięki, by nie powodować rozdrażnienia i uszkodzenia kształtującego się zmysłu słuchu.

Miś szumiś
Miś szumiś / Jaki wybrać i kupić? Opinie, ranking i cena

Jak działa miś szumiś?

Być może zastanawiacie się, po co dziecku właściwie pluszak, który tylko szumi, a nie wygrywa kołysanek i innych melodyjek. Rodzice dzieci o zwiększonych potrzebach (High Need Babies) już to wiedzą! Kiedy rodzi się maluch, zostaje gwałtownie przeniesiony do obcego dla niego świata. Zamiast ciepłych wód płodowych, otacza go chłodne powietrze. Zamiast przytulnego brzucha mamy, zajmuje obszerne łóżeczko, natomiast zamiast jednostajnego szumienia krwi i pracy narządów, słyszy niepokojące dla niego dźwięki. Dobry miś szumiś pozwala przynajmniej częściowo zredukować to zjawisko.

Teoria dodatkowego trymestru i metoda 5S

Do zrozumienia, jak działa miś szumiś i jak pozytywny wpływ ma na nasze dziecko, warto co nieco powiedzieć o teorii czwartego trymestru. Światowe autorytety w dziedzinie pediatrii wskazują, że nawet zdrowy noworodek po dziewięciu miesiącach w brzuchu mamy jeszcze nie do końca dojrzał do otaczającego nas świata, a kolejne trzy miesiące jego życia to tak naprawdę przedłużenie ciąży. Niektórzy wskazują, że wynika to z powiększającego się na drodze ewolucji obwodu głowy dzieci, który nie idzie w parze z powiększającą się miednicą matki, noworodki muszą więc przychodzić na świat prędzej. Niezależnie od tego, z czego wynika ten czwarty trymestr, ważne jest to, że dziecko uspokaja się w warunkach zbliżonych do stanu, w jakim znajdowało się w brzuchu.

W dodatku miś szumiś wpisuje się w wynikającą z tej teorii zasadę 5S, która sprzyja uspokojeniu i uśpieniu malucha. Jej nazwa pochodzi od angielskich określeń opatulenia, odpowiedniej pozycji dziecka, ssania i kołysania oraz oczywiście szumienia. Dobry miś szumiś, jak łatwo się domyślić, zaspokaja tę ostatnią potrzebę, uspokajając noworodka i małego niemowlaka oraz ułatwiając mu zasypianie.

Jaki Miś szumiś
Jaki Miś szumiś? Ranking, opinie i cena

Kiedy używać misia szumisia?

Najlepszym momentem, by zacząć używać misia szumisia, jest powrót ze szpitala i pierwsza wspólna noc. Takiej maskotki mogą bowiem używać nawet najmniejsze noworodki. Dlatego właśnie rekomendujemy zakup podobnej zabawki w wyprawce, miś szumiś na prezent z okazji baby shower lub narodzin dziecka również jest doskonałym pomysłem. Zwłaszcza że większość zabawek nie interesuje jeszcze najmłodszych dzieci, nie ma więc sensu kupować stosu grzechotek i zwykłych pluszaków, które przez pierwsze trzy miesiące tylko zbierają kurz.

A jak długo nam on posłuży? Okazuje się, że miś szumiś skutecznie uspokaja i usypia dzieci przez cały pierwszy rok życia, a później tak się do niego przyzwyczajają, że nie chcą się z nim rozstać. Z powodzeniem sprawdza się on więc również w wieku przedszkolnym.

Jaki miś szumiś jest najlepszy?

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie przygotowali kilku porad wskazujących, jakiego misia szumisia wybrać i kupić? Przy zakupie tego typu maskotki weźmy pod uwagę takie kwestie, jak:

  1. Rozmiar,
  2. Tryb,
  3. Bezpieczeństwo.

Rozmiar misia szumisia

Jako że noworodki są raczej drobne, starajmy się wybierać mniejsze, niż większe misie szumisie. Jeżeli natomiast zależy nam na mobilności – uspokajaniu dziecka w wózku, w foteliku samochodowym czy w bujaczku, na rynku znajdziemy spory wybór małych maskotek z funkcją szumienia. Zwykle są one zakończone karabińczykiem umożliwiającym montowanie ich w różnych miejscach.

Tryby misia szumisia

Dobry miś szumiś pozwala nam na dobranie odpowiedniego trybu do potrzeb naszych i dziecka. To nie jest tak, że kiedy naciśniemy brzuszek lub inną część zabawki, będzie ona szumiała przez określony czas, a następnie się wyłączy. Zamiast tego renomowane produkty mają czujnik płaczu i włączają się wtedy, kiedy dziecko jest niespokojne. Jeśli nasz maluch jest wrażliwy na zmianę tła i wybudza się, gdy tylko szumienie ustaje, możemy przełączyć zabawkę w tryb ciągły. W takiej sytuacji miś szumiś wydaje dźwięki, dopóki go nie wyłączymy.

Miś szumiś a bezpieczeństwo

By mieć pewność, że wybrany przez nas miś szumiś jest bezpieczny dla dziecka, wybierajmy modele posiadające certyfikat europejski zgodny z unijnymi normami zabawek dla dzieci. Dzięki temu maskotki od renomowanych producentów nie posiadają elementów, które maluch mógłby połknąć, a także szkodliwych lub uczulających substancji i barwników. Pamiętajmy, by nie dawać dziecku do zabawy uszkodzonego szumisia. Nie zostawiajmy też niemowlaka z szumisiem w łóżeczku bez nadzoru, gdyż podczas snu może on nakryć buzię maskotką i się udusić.

Najlepszy Miś szumiś
Najlepszy Miś szumiś

Gdzie kupić misia szumisia?

Sklepy, w których znajdziemy misie szumisie to bezpośrednie punkty sprzedaży konkretnego producenta, ale także sprzedawcy zabawek i akcesoriów dla dzieci oraz sklepy internetowe. Do marek oferujących podobne produkty należą na przykład Szumiś, Whisbear, Fisher Price, Zazu, Cloud B i inni

Cena misia szumisia

Na bezpieczeństwie dziecka nie ma co oszczędzać. Maskotkę z odpowiednimi certyfikatami kupimy za około 80 zł, jednak najlepszy miś szumiś od renomowanego producenta może kosztować nawet powyżej 120 zł.

Miś szumiś – opinie

Wielu rodziców instynktownie używa szumu do uspokajania niemowlaka. Używamy do tego suszarki, odkurzacza, rozstrojonego radia, a nawet okapu kuchennego. To zadziwiające, że dźwięki, które dla dorosłych bywają nieco denerwujące, mogą tak łatwo uspokoić nasze dziecko. A jakie metody Wy stosujecie i co skłania Was do zakupu podobnej maskotki? Czekamy na opinie o misiach szumisiach!

Miś szumiś / Ranking najlepszych

Dla naszych dzieci chcemy wysokiej jakości i polecanych produktów. Właśnie takie propozycje zebraliśmy w poniższym zestawieniu. Mamy nadzieję, że nasz ranking najlepszych misiów szumisiów pomoże Wam podczas zbliżających się zakupów.

Szalik do karmienia piersią – czym jest i jak wybrać najlepszy?

Szalik do karmienia piersią - sodalicious.plW sklepach jest wiele przeróżnych akcesoriów mających pomóc nam w karmieniu dziecka czy zwiększeniu komfortu w trakcie tej czynności. A co jeśliby połączyć oba te aspekty i stworzyć akcesorium, które pomoże nam karmić dziecko zapewniając nam przy tym komfort psychiczny?

Zaciekawieni?

Czytajcie dalej i zapoznajcie się z szalikiem do karmienia piersią oraz zobaczcie jak wybrać najlepszy z nich.

Leżaczek bujaczek – do czego służy i jak wybrać najlepszy?

Leżaczki bujaczki mogą okazać się dla wielu rodziców przydatne, a wręcz niezbędne. Szczególnie, gdy nasz maluch należy do wymagających i zabiega cały czas o zainteresowanie i noszenie na rękach. Jest to niestety uciążliwe, a wielogodzinne trzymanie niemowlaka może rodzica całkowicie pozbawić jakiegokolwiek czasu wolnego czy chwili snu.

Co prawda, dziecko w naszych ramionach smacznie śpi, ale jako rodzice również zasługujemy na chwilę wytchnienia. Ewentualnie, chcemy popracować trochę w domu czy najzwyczajniej w świecie posprzątać lub ugotować posiłek. To właśnie w takich chwilach z pomocą przyjdzie nam leżaczek bujaczek.

Czym jest leżaczek bujaczek? Do czego służy? I jak wybrać najlepszy z dostępnych na rynku?

Odpowiedzi znajdziecie w dalszej części tekstu.

Laktator elektryczny

Laktator to szczególnie przydatne dla mam urządzenie w okresie karmienia piersią. Spodoba się ono mamom, które muszą zostawić dziecko pod czyjąś opieką lub po prostu mają zbyt dużo pokarmu i muszą go odciągać.

Najlepszym wyborem pozwalającym na zrelaksowanie się w czasie tej czynności może okazać się laktator elektryczny.

Czym jest laktator elektryczny i jak wybrać odpowiedni?

Czytajcie dalej!

Chodzik dla dzieci

Chodziki dla niemowląt to kwestia dość burzliwa. Podczas, gdy jedni je zachwalają, u innych na samą myśl korzystania z tego dziecięcego akcesorium powstaje gęsia skórka.

Czy chodzików dla dzieci należy się bać? Jakie są ich rodzaje? Od kiedy można bezpiecznie wprowadzić chodzik do życia dziecka? Czym się kierować przy wyborze chodzika?

Czytajcie dalej!

Butelka antykolkowa dla niemowląt

Butelka antykolkowa może stanowić wielką pomoc w zapobieganiu kolce lub zmniejszać dolegliwości z nią związane. Jest to cudowne remedium, jeśli niemowlę wraz z pokarmem połyka dużo powietrza.

Czym jest butelka antykolkowa i jak działa? Czym kierować się przy jej wyborze oraz ile kosztuje?

Sprawdźcie!

Smoczek ortodontyczny dla niemowlaka

Smoczek to rzecz bez, której trudno czasem uspokoić dziecko. Dobrze dobrany smoczek nie tylko uspokoi niemowlę, ale również zaspokoi potrzebę ssania i pomoże w odpowiednim rozwoju szczęki.

Jak wybrać odpowiedni smoczek ortodontyczny? Czym kierować się przy wyborze smoczka ortodontycznego? Jakie opinie na temat tego typu smoczków mają rodzice?

Sprawdźcie!

Smoczek uspokajający dla niemowlaka

Dziecko ze smoczkiem w buzi to codzienny widok. Odpowiednio dobrany smoczek pomoże uspokoić niemowlaka i zaspokoi jego potrzebę ssania.

Jednak jak wybrać dobry smoczek uspokajający? Na co zwrócić uwagę w czasie zakupu? Czy kierować się opiniami innych rodziców?

Czytajcie dalej!