sodalicious.pl

Blog tematyczny o budownictwie i ogrodzie

Wnętrza

Jak urządzić wnętrza nowoczesne?

Jak urządzić wnętrza nowoczesne?

Coraz większą popularnością cieszy się styl nowoczesny we wnętrzach. Jest to rozwiązanie estetyczne i praktyczne. Stawia się przede wszystkim na minimalizm, prostotę, harmonię, przytulność i funkcjonalność. Pomieszczenia mają być przestronne, dobrze oświetlone, eleganckie, uporządkowane. Pożądany efekt można uzyskać na wiele sposobów. Styl nowoczesny to przede wszystkim stonowana kolorystyka, ale mile widziane są także akcenty w intensywnych kolorach, które ożywią wystrój. Dominują naturalne materiały, czyli przede wszystkim drewno, szkło, tekstylia, kamień. Nawet dobór dekoracji jest starannie przemyślany, wystrzegać należy się nadmiaru ozdób.

Wnętrza nowoczesne, czyli jakie?

Styl nowoczesny cieszy się dużą popularnością, ale pojawia się pytanie, czym się charakteryzuje, w jaki sposób urządzić swoje domowe zacisze. Postawić należy przede wszystkim na funkcjonalność. Jest ona ważniejsza niż estetyka. Idealnie sprawdzi się prostota, minimalizm, uniwersalność. Wystrzegać trzeba się zbędnych zdobień, bibelotów. Nie trzeba jednak martwić się, że pomieszczenie nowoczesne będzie surowe i sprawiać wrażenie wręcz sterylnego. Kluczowe staje się zastosowanie odpowiednich dodatków, które ożywią aranżację, wprowadzą przytulność. Świetnym przykładem jest mebel w intensywnym kolorze, mocniejsze akcenty w postaci poduszek lub wazonów to świetne rozwiązanie. Elementy wyposażenia mają być praktyczne, nie należy zastawiać wolnych powierzchni rozmaitymi przedmiotami. Warto zdecydować się na jasne kolory, jednobarwne powierzchnie.

W jaki sposób urządzić nowoczesne pomieszczenie?

Nowoczesne pomieszczenia świetnie sprawdzają się drewniane podłogi. Można zdecydować się na deski lub parkiet. Wprowadzają one przytomność, która jest bardzo pożądana. Świetnie sprawdza się położenie desek drewnianych bielonych lub pomalowanie ich na szaro. Nie nadają się jednak wzorzyste dywany, ale jednobarwna wykładzina dywanowa będzie już dobrym wyborem. Należy postawić na jasne kolory, aby optycznie powiększyć pomieszczenie. Ciekawą opcją będą także designerskie płytki winylowe. Można również zdecydować się na ułożenie na podłodze płytek wykonanych z kamienia, terakotowe. Nowoczesne meble mają najczęściej kształty geometryczne, są na nóżkach, co dodaje im lekkości. Świetnie sprawdzają się meble modułowe, które dają ogromne możliwości aranżacyjne.

Styl nowoczesny we wnętrzach

W przypadku pomieszczeń w stylu nowoczesnym bardzo ważne jest dobranie odpowiednich kolorów. Najlepiej sprawdzają się zgaszone barwy, delikatne odcienie. Można śmiało postawić na klasykę w postaci bieli, czerni, szarości, beżu i brązu. Idealnie sprawdzają się barwy ziemi, obecnie niezwykle modne są odcienie zieleni. W celu ożywienia aranżacji można pomalować jedną ścianę farbą o wyrazistym kolorze. Świetnie sprawdza się również nowoczesne fototapeta, które stanowi praktyczną dekorację ścienną. Idealnie nadaje się do każdego pomieszczenia, sypialni, salonu, pokoju dziecięcego itd. Nie można zapomnieć również o lustrach, które odbijają światło, rozjaśniają wnętrze. Warto zdecydować się na lustra o nieregularnych kształtach, w ciekawych ramach.

https://meblostyl.net.pl/

Udostępnij