Drzwi przesuwne do pokoju dziecka

Drzwi przesuwne do pokoju dziecka to świetne rozwiązanie dla miłośników nowoczesności, jak i tradycji. Są też bardzo praktyczne, ze względu na to, że się je przesuwa, a nie otwiera jak tradycyjne drzwi. Co nie zabiera tyle miejsca i można dokonać niezwykłych aranżacji pokoju. Jest to też bezpieczne dla dziecka.

Jak zatem dokonać dobrego wyboru drzwi przesuwnych do pokoju dziecka? Czy wszystkie są takie same? Jakie drzwi wybrać? Czym się od siebie różnią? Są droższe, niż te tradycyjne? Zapewne macie w głowie wiele podobnych pytań, a my mamy dla Was odpowiedzi. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem tego rodzaju drzwi koniecznie przeczytajcie nasz dzisiejszy artykuł. Na końcu nie zapomnijcie zajrzeć do rankingu najlepszych!

Miłej lektury!

Jakie drzwi przesuwne do pokoju dziecka wybrać i kupić?

Zanim zakupimy drzwi przesuwne do pokoju dziecka, powinniśmy zastanowić się nad kilkoma elementami, jak:

  1. materiał,
  2. rozmiar,
  3. montaż.
Drzwi przesuwne do pokoju dziecka
Drzwi przesuwne do pokoju dziecka / Jakie wybrać? Gdzie kupić? Opinie, ranking i cena

Materiał drzwi przesuwnych do pokoju dziecka

Oczywiście drzwi przesuwne do pokoju dziecka powinny być jak najlepszej jakości. W końcu zależy nam najbardziej na bezpieczeństwie malucha. Najpopularniejsze są materiały drewnopodobne oraz drewniane. Drewnopodobne są nieco gorszej jakości i musimy uważać, aby wybrać taki materiał, który jest dobrze zaimpregnowany i nie zacznie niszczeć od wilgoci. Drewniane są za to droższe, ponieważ mogą służyć nam wiele lat ze względu na dobrą jakość. Są bardzo wytrzymałe i pasują do każdego wnętrza.

Do pokoju dziecka zdecydowanie odradza się wybierać drzwi przesuwne ze szkła. Nawet ze szkła hartowanego. Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, w co będzie bawił się maluch. Choć rzadko, to jednak może dojść do rozbicia drzwi. A to zdecydowanie niebezpieczna sytuacja. Są też przejrzyste przez co ani my ani nasz dziecko nie ma prywatności.

Choć są drzwi z aluminium czy metalu zdecydowanie nie pasują one do maluchów. Drzwi przesuwne do pokoju dziecka muszą być przytulne. Natomiast zarówno aluminium, jak i metal są bardzo surowymi materiałami i pasują tylko do nowoczesnych, zimnych aranżacji, a nie do dziecięcego pokoju.

Jakie Drzwi przesuwne do pokoju dziecka
Jakie Drzwi przesuwne do pokoju dziecka wybrać i kupić? Ranking, cena i opinie

Rozmiar drzwi przesuwnych do pokoju dziecka

Drzwi przesuwne do pokoju dziecka są zwykle wybierane do małych pokoi, gdzie trochę brakuje miejsca na tradycyjne drzwi. Do wyboru mamy jedno skrzydło, ale dla mniejszych drzwi i pomieszczeń. Są zazwyczaj dość wąskie. Mamy też do wyboru dwa skrzydła dla dużych pokoi. Takie rozwiązanie wygląda pięknie i daje też efekt przestronności po otwarciu. Plusem jest, że łatwiej wnieść przez takie drzwi na przykład meble i to w całości.

Montaż drzwi przesuwnych do pokoju dziecka

Dla niektórych z nas montaż drzwi przesuwnych do pokoju dziecka może wydawać się niezwykle trudnym przedsięwzięciem. A wcale nie musi być trudny. Potrzebujemy jedynie odrobiny czasu i narzędzi. Najprostsze w montażu są oczywiście drzwi naścienne. Należy tylko przykręcić prowadnicę do sufitu i na niej umieścić skrzydło lub skrzydła.

Aby nieco sobie utrudnić możemy wybrać opcję drzwi przesuwnych do pokoju dziecka – wewnętrzne. To zdecydowanie dużo bardziej praktyczna i wytrzymała wersja. Wygląda dużo lepiej, ale też zajmuje jeszcze mniej miejsca. Jest jednak mały problem. Jest to wersja trudniejsza do realizacji. Możemy zaplanować je jeszcze w trakcie budowy. Wtedy w planach musimy zaznaczyć, że robimy wnękę na drzwi, albo czeka nas remont i kucie w ścianach. Dlaczego? Musimy wyburzyć kawałek ściany i na jej miejscu postawić ściankę kartonowo-gipsową. Pomiędzy nią schowamy drzwi.

Pamiętajmy, aby całość pracy wykonać bardzo starannie. Poświęćmy trochę więcej czasu, ale zróbmy to porządnie, odmierzmy wszystko dobrze, nawet kilka razy. Po to, aby mieć pewność, że naszemu maluchowi nic nie będzie. Należy dobrać tak parametry, aby drzwi przesuwne do pokoju dziecka nie były zbyt nisko podłogi, bo wtedy będą się ocierać, ani zbyt wysoko sufitu, bo powstanie zbyt duża szpara pomiędzy. Ale jak to mówi słynne powiedzenie – dla chcącego, nic trudnego!

Zalety drzwi przesuwnych do pokoju dziecka

Drzwi przesuwne do pokoju dziecka są idealnym rozwiązaniem szczególnie dla tych, którzy nie mają za dużego mieszkania lub pokój dziecka jest mały. Aby zaoszczędzić miejsce wybieramy właśnie ten rodzaj drzwi. Nie wymagają one aż tyle miejsca, co te tradycyjne. Przesuwają się w ścianę lub nasuwają na nią. Możemy więc urządzić pokój tak, aby było więcej mebli lub po prostu aby był bardziej przestronny.

Drzwi przesuwne do pokoju dziecka to jeszcze jeden plus i to bardzo duży. A mianowicie chodzi o bezpieczeństwo dzieci, szczególnie tych najmłodszych. Jeśli nie ma progu dziecko teoretycznie nie ma się o co potknąć, ale też trudniej jest mu przytrzasnąć sobie palce. Drzwi mają zawsze miękką ochronną powłokę i gdy się je przymyka nie hałasują. Nie trzaskają tak jak te tradycyjne. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa możemy zamontować spowalniacze.

Zaletą drzwi przesuwnych do pokoju dziecka jest też nowoczesny design, który wpasuje się resztę wnętrz. Możemy dobrać takie, które będą pasować do pokoju dziecięcego, ale jednocześnie do reszty mieszkania.

Najlepsze Drzwi przesuwne do pokoju dziecka
Najlepsze Drzwi przesuwne do pokoju dziecka

Wady drzwi przesuwnych do pokoju dziecka

Choć drzwi przesuwne do pokoju dziecka mają wiele zalet, nie możemy też zapominać o wadach. To także pewne ograniczenia. W końcu jeśli mają nasuwać się na ścianę potrzebujemy trochę wolnego miejsca. Ale też zdecydowanie gorzej wygłuszają przez to dźwięki. Jeśli zależy nam na odrobinie spokoju powinniśmy zdecydować się jednak na tradycyjne drzwi. I to nie tylko chodzi o nasz, ale przede wszystkim spokój dziecka i to małego. Z pewnością przyjdzie dzień, gdy będziemy chcieli głośniej obejrzeć telewizję lub odwiedzą nas znajomi. Dźwięki będą się wtedy mocno roznosić.

Gdzie kupić drzwi przesuwne do pokoju dziecka?

Drzwi przesuwne do pokoju dziecka są coraz bardziej popularne zatem dostaniemy je w każdym sklepie stacjonarnym budowlanym. Ogromny wybór jest także w sklepach internetowych. Do popularnych producentów lub sprzedawców należą: Reno, Castorama, Bricoman, VidaXL i inni.

Cena drzwi przesuwne do pokoju dziecka

Drzwi przesuwne do pokoju dziecka wcale nie muszą być dużo droższe, od tych tradycyjnych. Ceny dobrych drzwi rozpoczynają się od 200 zł. Idealnie jak dla maluchów. Jednak, jeśli nasze dziecko jest dość energiczne i ma w sobie dużo siły możemy zainwestować w nieco lepsze jakościowo. Wtedy zapłacimy nawet 1000 zł. Od nas też zależy czy zamontujemy je sami czy chcemy dopłacić za usługę.

Drzwi przesuwne do pokoju dziecka – opinie

Czy mieliście już okazję sprawdzić działanie drzwi przesuwnych do pokoju dziecka? A może dopiero myślicie o ich zakupie? Jak się sprawdzają? Czy polecacie je innym czytelnikom? Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Czekamy z niecierpliwością na Wasze opinie.

Drzwi przesuwne do pokoju dziecka / Ranking najlepszych

Nadal zastanawiacie się nad wyborem? Zatem mamy dla Was nasz ranking najlepszych drzwi przesuwnych do pokoju dziecka. Jeśli nadal się wahacie, koniecznie zajrzycie do zestawienia, w którym zawarte są tylko godne polecenia modele wraz z aktualnymi cenami.

« || » Kategoria: Akcesoria dla dzieci i niemowląt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *