Butelka antykolkowa dla niemowląt

Butelka antykolkowa może stanowić wielką pomoc w zapobieganiu kolce lub zmniejszać dolegliwości z nią związane. Jest to cudowne remedium, jeśli niemowlę wraz z pokarmem połyka dużo powietrza.

Czym jest butelka antykolkowa i jak działa? Czym kierować się przy jej wyborze oraz ile kosztuje?

Sprawdźcie!

Butelka antykolkowa – co to jest i jak działa?

Butelka antykolkowa, zwana inaczej butelką bezkalkową lub przeciwkolkową to rozwiązanie mogące nawet całkowicie wyeliminować problem występowania kolek. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy kolki występują wyłącznie z powodu połykania powietrza.

Jeśli powstawanie kolek u dziecka ma inne podłoże, na przykład nietolerancję pokarmową butelka przeciwkolkowa może jedynie złagodzić objawy kolki, ale jej nie zapobiegnie.

Butelki antykolkowe posiadają specjalne systemy, wentyle lub rurki, które wtłaczają powietrze z powrotem do butelki zamiast do ust dziecka, co zapobiega nie tylko wzdęciom czy kolkom, ale także ulewaniu.

butelka antykolkowa dla niemowląt - sodalicious.pl
Czym kierować się wybierając butelkę antykolkową?

Na co zwrócić uwagę wybierając butelkę przeciwkolkową dla niemowlaka?

Aby wybrać dobrą i skuteczną oraz wygodną butelkę antykolkową powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • pojemność – może różnić się w zależności od tego, dla dzieci w jakim wieku przeznaczona jest butelka,
  • oznaczenie wiekowe – dla najmłodszych dzieci będzie to oznaczenie 0m+,
  • rodzaj smoczka – producenci oferują różne kształty i materiały z jakich robione są smoczki,
  • materiał z jakiego wykonano butelkę – do wyboru mamy szkło oraz plastik,
  • bezpieczeństwo – butelka powinna posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty,
  • dodatki i funkcje dodatkowe – jest to między innymi czujnik temperatury, podgrzewacz czy możliwość odkręcenia dna butelki w celu lepszego i łatwiejszego jej doczyszczenia.

W kwestii smoczków do butelek do wyboru mamy smoczki okrągłe, z zastawką regulującą wlot powietrza i wypływanie pokarmu oraz smoczki imitujące brodawkę sutkową matki. Ostatni rodzaj jest wykonany zazwyczaj z bardzo miękkiego i elastycznego silikonu.

Jeśli mowa o materiale z jakiego wykonany został smoczek to do wyboru mamy silikon oraz kauczuk, zwany inaczej lateksem.

Od kiedy do kiedy można używać butelkę antykolkową?

Butelki antykolkowe, jak każdy inny rodzaj butelek możemy stosować już od pierwszych dni życia noworodka aż do momentu odzwyczajenia dziecka od picia z butelki. Jeśli nie występują żadne problemy z karmieniem przy jej użyciu to spokojnie możemy stosować tę butelkę dalej, aż do czasu nauki picia przy użyciu normalnych kubków.

butelka antykolkowa dla niemowląt - sodalicious.pl
Jak wybrać najlepszą butelkę antykolkową?

Wady i zalety butelki bezkolkowej

Największą wadą butelki przeciwkolkowej są problemy z jej dokładnym umyciem. Jest to skutek jej niecodziennego kształtu oraz swego rodzaju mechanizmu znajdującego się wewnątrz butelki.

Butelka antykolkowa stanowi dobrą broń do walki z kolką i wzdęciami jeśli niemowlę cierpi na te dolegliwości z powodu nadmiernego połykania powietrza w trakcie posiłku. Jeśli występowanie kolek u dziecka wynika, na przykład z nietolerancji pokarmowej, to taka butelka może jedynie złagodzić objawy związane z kolką, ale nie wyeliminuje jej całkowicie.

Jak należy karmić niemowlę przy użyciu butelki przeciwkolkowej?

Przy karmieniu dziecka najważniejsza jest pozycja w jakiej jest ono trzymane. Niemowlę ułożone prawidłowo do karmienia jest wtedy, gdy tułów i główka dziecka tworzą linię prostą. Dzięki temu niemowlę mniej męczy się podczas karmienia, a także łatwiej oddycha oraz lepiej ssie i połyka pokarm.

Dobrym sposobem jest także układanie dziecka podobnie jak do karmienia piersią, czyli na zgięciu przedramienia.

Pamiętajcie, aby nigdy nie podawać dziecku jedzenie, gdy leży ono płasko. Może ono wtedy bardzo łatwo się zakrztusić!

butelka antykolkowa dla niemowląt - sodalicious.pl
Butelka antykolkowa dla niemowląt / Sprawdź ceny i opinie!

Opinie o butelkach antykolkowych dla niemowląt

Opinie rodziców na temat tego typu butelek są podzielone. Jedni opowiadają się za ich skutecznością, podczas, gdy inni uznają to za zbyteczny wydatek.

Butelki przeciwkolkowe zmniejszają lub eliminują całkowicie ilość połykanego powietrza przez noworodka lub niemowlę w trakcie jedzenia. I wielu rodziców potwierdza obietnice producentów butelek antykolkowych.

Producenci i ceny butelek bezkolkowych

Butelki antykolkowe produkują firmy takie jak Chicco, Philips Avent, MAM, Habermana, Lovi, Nuk, Tommee Tippee, Canpol, Dr Brown’s czy Babyono. Ceny wahają się od około 5 złotych do około 90 złotych i zależą od rodzaju materiału z jakiego wykonano butelkę oraz jej pojemności i dodatków, jak na przykład podgrzewacze czy czujniki temperatur.

Co sądzicie o butelkach przeciwkolkowych dla niemowląt?

Dajcie znać w komentarzach!

« || » Kategoria: Akcesoria dla dzieci i niemowląt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *